Podstawowa wiedza medyczna dotycząca wątroby

dotyczaca-watrobyWydaje się, że każdy pacjent skarżący się na jakieś bóle brzucha powinien wiedzieć, gdzie jest wątroba . Dzięki takiej wiedzy i wiedzy dotyczącej usytuowania innych narządów będzie mógł stwierdzić, w jakim wypadku powinien natychmiast zgłosić się do lekarza. Oczywiście sam po lekarz po dokładnym opisaniu mu charakteru posiadanych dolegliwości będzie potrafił stwierdzić, co może być ich przyczyną, jednak posiadanie podstawowej wiedzy medycznej i użycie jej przez pacjenta znacznie ułatwi mu pracę i przyspieszy postawienie trafnej diagnozy.

Poza tym każdy ból wątroby pojawiający się po zjedzeniu tłustych posiłków czy wypiciu alkoholu powinien być dla pacjenta sygnałem, że powinien zrezygnować z jedzenia niektórych potraw i picia alkoholu. Dzięki temu będzie mógł uniknąć wystąpienia groźnych i nieprzyjemnych powikłań chorobowych i rzadziej chodzić do lekarza. (essentiale.pl/przyklady-czestych-schorzen-watroby.htm)

Jednak niektóre bóle wątroby są na tyle dziwne, że nawet lekarz po zapoznaniu się z ich opisem nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić, co mogło je spowodować i woli najpierw zlecić wykonanie szeregu badań, zanim zacznie tłumaczyć pacjentowi, na czym polega jego choroba. Trzeba pamiętać, że poszczególne choroby wątroby pojawiają się w różnym wieku i mają różny przebieg, dlatego mogą być trudne do zdiagnozowania. Sam wątroby ból nie może jeszcze decydować o tym, jaka ostatecznie zostanie postawiona diagnoza. Czasami dopiero wizyta w szpitalu pozwoli na ustalenie ostatecznej diagnozy i opracowanie planu leczenia.

Comments are closed.

Search
Advertisement


Przedział cenowy
 • Zdrowie psychiczne i społeczne

  Wszyscy znamy pojęcie zdrowia. Mówi się, ze zdrowy ten kto nie choruje. Jest to dosyć banalne określenie ale nie wszyscy wiemy ze zdrowie nie opiera się tylko na braku choroby czy pozbyciu się jej. …Read More »
 • Nowoczesne technologie a woda

  Woda niezmiennie od wieków pozostaje jedną z najważniejszych dla człowieka substancji. Wraz z postępem technologicznym możemy z niej skorzystać jednak w o wiele bardziej komfortowych warunkach.Read More »
 • Występowanie łysienia w młodym wieku

  Młode osoby bardzo często muszą radzić sobie z wypadaniem włosów. Nikogo już nie dziwi fakt, że włosy mogą wypadać nawet w młodym wieku, jednak nie wszyscy są w stanie przyjąć, iż u osób w …Read More »
 • Nowoczesność, a problemy z wagą

  W dzisiejszym społeczeństwie rosnąca ilość osób skarży się na problemy związane z nadwagą, a często nawet chorobliwa otyłością, na rynku pojawiają się doskonałe diety cud, czy specyfiki mające za zadanie likwidowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. …Read More »


Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728