Podstawowa wiedza medyczna dotycząca wątroby

dotyczaca-watrobyWydaje się, że każdy pacjent skarżący się na jakieś bóle brzucha powinien wiedzieć, gdzie jest wątroba . Dzięki takiej wiedzy i wiedzy dotyczącej usytuowania innych narządów będzie mógł stwierdzić, w jakim wypadku powinien natychmiast zgłosić się do lekarza. Oczywiście sam po lekarz po dokładnym opisaniu mu charakteru posiadanych dolegliwości będzie potrafił stwierdzić, co może być ich przyczyną, jednak posiadanie podstawowej wiedzy medycznej i użycie jej przez pacjenta znacznie ułatwi mu pracę i przyspieszy postawienie trafnej diagnozy.

Poza tym każdy ból wątroby pojawiający się po zjedzeniu tłustych posiłków czy wypiciu alkoholu powinien być dla pacjenta sygnałem, że powinien zrezygnować z jedzenia niektórych potraw i picia alkoholu. Dzięki temu będzie mógł uniknąć wystąpienia groźnych i nieprzyjemnych powikłań chorobowych i rzadziej chodzić do lekarza. (essentiale.pl/przyklady-czestych-schorzen-watroby.htm)

Jednak niektóre bóle wątroby są na tyle dziwne, że nawet lekarz po zapoznaniu się z ich opisem nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić, co mogło je spowodować i woli najpierw zlecić wykonanie szeregu badań, zanim zacznie tłumaczyć pacjentowi, na czym polega jego choroba. Trzeba pamiętać, że poszczególne choroby wątroby pojawiają się w różnym wieku i mają różny przebieg, dlatego mogą być trudne do zdiagnozowania. Sam wątroby ból nie może jeszcze decydować o tym, jaka ostatecznie zostanie postawiona diagnoza. Czasami dopiero wizyta w szpitalu pozwoli na ustalenie ostatecznej diagnozy i opracowanie planu leczenia.

Comments are closed.

Search
Advertisement


Przedział cenowy


Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31