Nowoczesność w tradycyjnym wydaniu: płytki do kuchni

Płytki zazwyczaj kojarzone są w przedpokojami czy łazienkami. Jednak w czasach, kiedy wykończenie mieszkań przechodzi totalną rewolucję, a my mamy możliwość doskonale spersonalizować naszą przestrzeń, stworzenie odpowiednich płytek podłogowych, które będą nowoczesne i pozwolą na dobre wykorzystanie możliwości i potencjału mieszkania, jest na wyciagnięcie ręki. Dlatego też tak często klienci wybierają płytki do kuchni: spełniają one wiele funkcji, które dla nich są kluczowe w stworzeniu pomieszczenia w ich stylu

Płytki podłogowe sobie nierówne

Nie jest powiedziane, że płytki podłogowe mają być nudne. Istnieje teraz taka technologia ich tworzenia, że mogą one imitować wszystko. Ostatnimi miesiącami totalnym hitem są płytki drewnopodobne, które sprawdzają się doskonale czy to w kuchni, czy w salonie. Nawet w łazienkach, gdzie zazwyczaj drewno nie jest pożądane ze względu na trudności w utrzymaniu, płytki drewnopodobne pozwolą na świetne zaaranżowanie przestrzeni. Dodadzą też egzotyki, szczególnie w połączeniu z ciemnym drewnem. W przypadku kuchni, dobre płytki podłogowe sprawią, że przestrzeń, nawet mała i wypełniona po brzegi meblami kuchennymi okażę się nowoczesną, schludną oraz wygodną.

Kuchnia z płytkami

Płytki do kuchni przede wszystkim powinny być łatwe w czyszczeniu. Najgorszym koszmarem gospodyń jest plama na płytce czy blacie, która jest nie do usunięcia. Kuchnia to nie muzeum, musi być tak wykończona, by bez obaw można było gotować i spędzać w niej czas. Na płytki zwróćmy uwagę wtedy, kiedy już wykluczyliśmy opcję szkła nad blatem, tapety w kuchni czy okładzin kamiennych z łupka lub marmuru. Dobrze dobrane płytki mogą stworzyć piękną aranżacje. Zdarza się, że potrafią zrujnować nawet dobry pomysł na kuchnię. Dlatego tak ważne jest, by przed ich wyborem dobrze poznać rodzaje i właściwości płytek kuchennych.

  Podróż do źródeł

Pomysł na aranżację: płytki do kuchni w stylu metro

Od pewnego czasu popularne są klasyczne białe płytki do kuchni w kształcie prostokątnych kafli z łagodną fazą. Styl metro ma swoją nazwę wywodzącą się z charakterystycznych ścian paryskiego metra, które jest tu inspiracją, sprawdzają się w wielu kuchennych stylistykach, stając się jednym z bardziej uniwersalnych rozwiązań wśród płytek na ścianie w kuchni. Często kojarzony ze stylem vintage, przez spójną stylistykę płytek do kuchni typu metro, gdzie wypalane i szkliwione płytki są łudząco podobne do kafli piecowych, charakterystycznych dla wyposażenia kamienic czynszowych i dawnych dworów.

Gdzie znajdziemy idealne płytki do kuchni?

Znalezienie płytki podłogowej w czasie, kiedy mamy ogromny wysyp kolekcji, kształtów i wzorów nie jest- paradoksalnie- prostym zadaniem, ilość może nas przytłoczyć. Dlatego warto dać sobie czasu, i najpierw zastanowić się, jaki styl nam odpowiada, a potem ruszyć na łowy. Grupa Mo na swojej stronie  posiada wiele kolekcji, które można obejrzeć na żywo w ich sklepie stacjonarnym.

Możesz również polubić…