Test SANCO – zobacz, dlaczego warto go wykonać

Marzysz o założeniu rodziny, chcesz by twoje dni wypełniały się głośnym śmiechem małego szkraba. Rodzicielstwo to niezwykle odpowiedzialna rola, ale również przepiękny czas w życiu każdego człowieka. Jednakże wraz z pojawieniem się ciąży mnożą się pytania o zdrowie dziecka. Dzisiejsza medycyna pozwala na rozwianie przynajmniej niektórych obaw. Zobacz czym jest test SANCO i dlaczego warto go wykonać.

Test SANCO w Poznaniu – wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

Wiele chorób, w tym również genetycznych, pojawia się już w okresie płodowym i już wtedy można je wykryć. Temu właśnie służy test genetyczny SANCO. Co więcej cechuje się on wysoką wykrywalnością i dokładnością. Różni się ona nieznacznie w zależności od chorób.

Trzy podstawowe i najważniejsze choroby, które można wykryć na bardzo wczesnym etapie ciąży to zespół Downa, Edwardsa i Patau. Dokładność wyniku testu genetycznego SANCO w stosunku do wspomnianych chorób wynosi od 99 % do 92%. Oznacza to, że test ten jest niezwykle wrażliwy a tym samym bardzo wiarygodny.

Genetyczny test prenatalny SANCO

Badania SANCO – dla kogo dedykowane są badania, przeczytaj

Test SANCO w Poznaniu można wykonać po wcześniejszym umówieniu się na badanie. Nie trzeba specjalnie przygotowywać się do badania. Na wykonanie badania powinny zdecydować się kobiety po 30 roku życia a także te które urodziły już dziecko obciążone genetycznie prze z jedną z chorób.

Badanie SANCO jest całkowicie bezpieczne. To nieinwazyjna metoda, która nie ingeruje w zdrowie i życie dziecka a także matki. Polega na pobraniu próbki krwi. Test SANCO powinno wykonać się pomiędzy 11 a 24 tygodniem ciąży. Choć oczywiście są wskazania do wykonania powyższego badania, to nie ma przeciwskazań by wykonała je każda kobieta będąca w ciąży, również wtedy gdy nie znajduje się w grupie ryzyka.

  Colostrum bovinum w płynie – składnik idealny

 

Test SANCO opinie ma niezwykle pochlebne. Przede wszystkim ze względu na przyzwoita cenę i bezpieczeństwo. Dużym plusem jest także wysoka wykrywalność i krótki czas oczekiwania na wyniki. Średnio czeka się około 5 dni na otrzymanie wyniku. Test SANCO określa zaburzenia liczby chromosomów i inne wady dla wielu chorób genetycznych.

Możesz również polubić…