Sypialnia w stylu industrialnym

Sypialnia w stylu industrialnymStyl industrialny czerpie swoje źródło z warsztatów i fabryk końca XIX i początku XX wieku. W przypadku sypialni o prawdziwie fabrycznym charakterze dba się o dobór materiałów, które zdobią ściany. Muszą one odzwierciedlać surowy klimat dawnych pomieszczeń. Sypialnia w stylu industrialnym posiada przynajmniej jedną ścianę wyłożoną cegłą cementową. Wybór czerwonawej cegły doskonale podgrzewa atmosferę. W obliczu ściany o tak asertywnym charakterze nie ma potrzeby przesadzać z dekoracją. Dlatego też preferuje się stonowaną szarość, która sublimuje kolor cegieł.

Sypialnia w stylu industrialnym – praktyczne porady

Styl industrialny jest ponadczasowy i można odnieść wrażenie, że nie boi się odnowić. O czym świadczyć mogą bardziej nowoczesne rozwiązania. Biała cegła połączona z metalowymi lub aluminiowymi elementami dekoracyjnymi w niczym nie ustępuje stylowi industrialnemu. W tak jasnej przestrzeni wszystko sprowadza się do doboru odpowiednich mebli. Dlatego unikamy części wykonanych w całości z metalu i preferujemy lite drewno z recyklingu, które ma bardziej autentyczny urok. Meble do sypialni w stylu industrialnym posiadają tym sposobem naprawdę szeroki asortyment.

Mała sypialnia styl industrialny

Duch fabryczny, który przewodzi stylowi industrialnemu, polega na sprawianiu wrażenia, że ​​zainwestowano w opuszczony budynek przemysłowy. W sypialni, jak w każdym innym pomieszczeniu w domu, duch ten musi dominować. Dlatego też wybór zarówno dodatków jak i mebli do sypialni w stylu industrialnym nie może być przypadkowy. Sprawdź również artykuł: Sypialnia w stylu industrialnym

Wśród najważniejszych elementów są lampy do sypialni w stylu industrialnym. Kinkiety, lampy wiszące, lampy stołowe lub lampy podłogowe i wiele innych. Aby uzyskać bardziej przekonujący efekt, można połączyć różne wykończenia i kolory.

Obok lamp istotne miejsce posiada również komoda do sypialni w stylu industrialnym. Styl industrialny wyróżnia kilka elementów dekoracyjnych o bardzo wyraźnym charakterze. Nie musisz ich wszystkich adoptować! Odrobina czerni, światło XXL, zagłówek z palety. To już wystarczy, aby nadać każdej sypialni industrialny charakter.

  Gdzie opłaca się wybrać na wycieczkę

Sypialnia w stylu industrialnym nie jest wymagającą przestrzenia. Dzięki szerokiemu dostępowi do mebli tak naprawdę każdy może ja zaprojektować we własnej przestrzeni. Zarówno lampy, komody jaki szafa w stylu industrialnym to elementy, które nadadzą wyjątkowości każdej sypialni.

Możesz również polubić…