Sanityzacja dystrybutorów wody – co to jest?

Woda to podstawowy składnik ludzkiego organizmu. Aby mógł on funkcjonować prawidłowo, należy każdego dnia wypijać co najmniej 8 szklanek wody – jest to szczególnie ważne podczas upałów. W różnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej spotkać można dystrybutory z wodą pitną.

Tego typu urządzenia pojawiają się na uczelniach, w szkołach, biurach, poczekalniach, aptekach, szpitalach czy centrach handlowych. Dzięki nim każdy może w dowolnej chwili napić się czystej i smacznej wody. Aby jednak rzeczywiście tak było, konieczne jest regularne czyszczenie zbiorników. Sanityzacja dystrybutora wody to nic innego jak czyszczenie, dezynfekcja lub wymiana urządzeń dozujących wodę wykonywana przez profesjonalną firmę.

Zgodnie z międzynarodowymi normami, usługa ta powinna być wykonywana nie rzadziej niż raz na 6 miesięcy. Taka częstotliwość zapewnia, że urządzenie będzie higienicznie czyste, a woda z niego dozowana – smaczna i bez jakichkolwiek zanieczyszczeń. Warto wiedzieć, że firmy zajmujące się sanityzacją same zgłaszają konieczność dokonania dezynfekcji lub czyszczenia, co niewątpliwie jest dużym udogodnieniem dla osób zarządzających budynkiem, w którym znajduje się dystrybutor.

Z całą pewnością nie można samodzielnie dezynfekować zbiornika, ani czyścić go od wewnątrz – tylko specjaliści zagwarantują, że sanityzacja  jest wykonana w sposób prawidłowy. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pracownicy firmy zajmującej się tego typu usługami mogą wymienić zbiornik na nowy.

  Cywilizacja trochę inna

Możesz również polubić…