Magnez magnezowi nie jest równy – przyswajalność magnezu

Wśród osób, które regularnie stosują magnez, krąży przekonanie czy bardziej stwierdzenie, że magnez magnezowi nie jest równy. Niektórzy zastanawiają się, o co w tym chodzi i dlaczego tak się mówi. To łatwo wytłumaczyć. Po prostu jedna nazwa a dwa różne produkty. Tak właśnie się zdarza. Każdy producent ma własny pomysł na przygotowanie tego suplementu. Jeden proponuje magnez w wysokiej dawce, drugi w nieco mniejszej, ale z domieszką jakiegoś dodatku – witaminy.

Magnez magnezowi nie jest równy, bo dzisiejsze magnezy różnią się także pod innym względem. To, co je różni to przyswajalność magnezu. Nie zawsze połykana kapsułka ma jakiekolwiek działanie na organizm. Czasem się w nim pojawia i znika, póki zacznie zadziałać. Wówczas tak naprawdę stosowanie magnezu nie ma najmniejszego sensu i szkoda pieniędzy. Dlatego wybierając magnez, powinno się zwrócić uwagę na składniki, które znajdują się w danym produkcie.

W ofercie niejednej apteki można znaleźć lepsze i gorsze produkty zawierające różną dawkę magnezu. Wybór jest naprawdę bardzo duży i nie należy go bagatelizować, bo po co stosować kapsułki, które nie mają żadnego pozytywnego działania. Niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy, ale to prawda. Należy wobec tego sprawdzić, jaka dawka jest potrzebna, a następnie zaglądając do składu ocenić, czy magnez ten jest dobry, czy nie i w jakiej ilości trzeba go stosować. Druga sprawa to pozostałe składniki. Warto, aby w wybranym produkcie był składnik – mleczan magnezu lub węglan magnezu.

Dodatkowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie https://www.magneb6.pl/wchlanialnosc%20magnezu/sole-magnezu-i-ich-przyswajalnosc .

Comments are closed.

Search
Advertisement


Przedział cenowy
 • Co jest priorytetem dla organizmu?

  Jeśli chcemy zadbać o swoje zdrowie, zazwyczaj zastanawiamy się, jak to zrobić naprawdę dobrze, żeby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Okazuje się, że nasz organizm wcale nie jest taki trudny w obsłudze, jak wielu osobom się …Read More »
 • Palenie papierosów czyli powolna śmierć

  Zapewne obracamy się w towarzystwie gdzie występuje chociaż jedna paląca papierosy osoba. Jest to dosyć śmieszne ponieważ tacy ludzie zdają sobie z sprawę z powikłań oraz z tego że palenie papierosów oraz wyrobów nikotynowych …Read More »
 • Reklamy usług internetowych

  Reklamy usług internetowych dostępne są w różnego rodzaju miejscach. Oczywiście najbardziej odpowiednim miejscem dla takich ofert jest sam internet, ale są one zamieszczane także w gazetach codziennych i na tablicach ogłoszeń. Dostawcy usług internetowych …Read More »
 • Nowoczesna medycyna, czyli zmiany w tym obrębie

  Nowoczesność oddziałuje na wiele czynników z jakimi obecnie mamy do czynienia, medycyna staje się elementem który pozwala na bardzo specjalistyczne zastosowanie pewnych rozwiązań jakie pojawiają się w świecie. Medycyna obecnie pozwala na zwalczanie czy …Read More »


Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930