Magnez magnezowi nie jest równy – przyswajalność magnezu

Wśród osób, które regularnie stosują magnez, krąży przekonanie czy bardziej stwierdzenie, że magnez magnezowi nie jest równy. Niektórzy zastanawiają się, o co w tym chodzi i dlaczego tak się mówi. To łatwo wytłumaczyć. Po prostu jedna nazwa a dwa różne produkty. Tak właśnie się zdarza. Każdy producent ma własny pomysł na przygotowanie tego suplementu. Jeden proponuje magnez w wysokiej dawce, drugi w nieco mniejszej, ale z domieszką jakiegoś dodatku – witaminy.

Magnez magnezowi nie jest równy, bo dzisiejsze magnezy różnią się także pod innym względem. To, co je różni to przyswajalność magnezu. Nie zawsze połykana kapsułka ma jakiekolwiek działanie na organizm. Czasem się w nim pojawia i znika, póki zacznie zadziałać. Wówczas tak naprawdę stosowanie magnezu nie ma najmniejszego sensu i szkoda pieniędzy. Dlatego wybierając magnez, powinno się zwrócić uwagę na składniki, które znajdują się w danym produkcie.

W ofercie niejednej apteki można znaleźć lepsze i gorsze produkty zawierające różną dawkę magnezu. Wybór jest naprawdę bardzo duży i nie należy go bagatelizować, bo po co stosować kapsułki, które nie mają żadnego pozytywnego działania. Niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy, ale to prawda. Należy wobec tego sprawdzić, jaka dawka jest potrzebna, a następnie zaglądając do składu ocenić, czy magnez ten jest dobry, czy nie i w jakiej ilości trzeba go stosować. Druga sprawa to pozostałe składniki. Warto, aby w wybranym produkcie był składnik – mleczan magnezu lub węglan magnezu.

Dodatkowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie https://www.magneb6.pl/wchlanialnosc%20magnezu/sole-magnezu-i-ich-przyswajalnosc .

Comments are closed.

Search
Advertisement
Przedział cenowy
 • Medycyna niekonwencjonalna

  Nie da się ukryć, iż obecnie medycyna alternatywna cieszy się coraz większą glorią. Istotnie multum lekarzy i wiele osób w dalszym ciągu nie uznają alternatywnych metod leczenia, co jednak nie zmienia faktu, iż medycyna …Read More »
 • Nowoczesna walka o życie

  Dzisiejszy świat pokazuje nam jak wielkie zmiany zaczynają zmieniać także nasz świat, wiedza społeczna na temat możliwości leczenia, zapobiegania pewnym chorobom staje się czynnikiem zmieniającym nasze podejście społeczne. Oczywiście koniecznością zaczyna stawać się dość …Read More »
 • Nowoczesne technologie a woda

  Woda niezmiennie od wieków pozostaje jedną z najważniejszych dla człowieka substancji. Wraz z postępem technologicznym możemy z niej skorzystać jednak w o wiele bardziej komfortowych warunkach.Read More »
 • Zwalczanie chorób społecznych

  Nowoczesny świat staje się doskonałą odpowiedzią na wymagania jakie stawia przed nami nasz codzienny świat, wielkie zmiany jakie mają miejsce w obrębie medycyny stają się czynnikami pozwalającymi nam na efektywne życie. Oczywiście dla jednych …Read More »
Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031