Magnez magnezowi nie jest równy – przyswajalność magnezu

Wśród osób, które regularnie stosują magnez, krąży przekonanie czy bardziej stwierdzenie, że magnez magnezowi nie jest równy. Niektórzy zastanawiają się, o co w tym chodzi i dlaczego tak się mówi. To łatwo wytłumaczyć. Po prostu jedna nazwa a dwa różne produkty. Tak właśnie się zdarza. Każdy producent ma własny pomysł na przygotowanie tego suplementu. Jeden proponuje magnez w wysokiej dawce, drugi w nieco mniejszej, ale z domieszką jakiegoś dodatku – witaminy.

Magnez magnezowi nie jest równy, bo dzisiejsze magnezy różnią się także pod innym względem. To, co je różni to przyswajalność magnezu. Nie zawsze połykana kapsułka ma jakiekolwiek działanie na organizm. Czasem się w nim pojawia i znika, póki zacznie zadziałać. Wówczas tak naprawdę stosowanie magnezu nie ma najmniejszego sensu i szkoda pieniędzy. Dlatego wybierając magnez, powinno się zwrócić uwagę na składniki, które znajdują się w danym produkcie.

W ofercie niejednej apteki można znaleźć lepsze i gorsze produkty zawierające różną dawkę magnezu. Wybór jest naprawdę bardzo duży i nie należy go bagatelizować, bo po co stosować kapsułki, które nie mają żadnego pozytywnego działania. Niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy, ale to prawda. Należy wobec tego sprawdzić, jaka dawka jest potrzebna, a następnie zaglądając do składu ocenić, czy magnez ten jest dobry, czy nie i w jakiej ilości trzeba go stosować. Druga sprawa to pozostałe składniki. Warto, aby w wybranym produkcie był składnik – mleczan magnezu lub węglan magnezu.

Dodatkowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie https://www.magneb6.pl/wchlanialnosc%20magnezu/sole-magnezu-i-ich-przyswajalnosc .

Comments are closed.

Search
Advertisement


Przedział cenowy
 • Nowoczesne życie, czyli choroby współczesności

  Dzisiejszy świat zmienia się nie do poznania, wiele możliwości jakie kiedyś pozostawały w strefie marzeń, obecnie odnajdują swoje możliwości. Medycyna poczyniła ogromne kroki, mające na celu zmienianie naszego życia, nadawanie nam pewnych możliwości jakie …Read More »
 • Zdrowie i walka o młodość

  Nowoczesny świat wielką wag e zaczyna przykładać zdrowemu trybowi życia, oczywiście koniecznością staje się pewne dość elementem podejście do naszych czynników którymi najczęściej się kierujemy, Nasze życie niesie nam wielkie możliwości, jakość, a także …Read More »
 • Tabletki odchudzające jako zabójstwo dla zdrowia

  Wiele kobiet o słabych nerwach i takiej samej woli po nieudanych próbach odchudzania wprowadza się w dwa nastroje. Jeden z nich to już w żadnym wypadku powrót do diety a drugi dieta w postaci …Read More »
 • Nowoczesność, a otyłość w społeczeństwie

  Nowoczesny świat pokazuje nam jak wielkie możliwości często przekładają się na nasze zdrowie, niestety moda na przekąski wypchane po sam czubek chemicznymi uszlachetniaczami, fast foody, gazowane bardzo słodkie napoje powodują otyłość w naszym społeczeństwie. …Read More »


Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31