Magnez magnezowi nie jest równy – przyswajalność magnezu

Wśród osób, które regularnie stosują magnez, krąży przekonanie czy bardziej stwierdzenie, że magnez magnezowi nie jest równy. Niektórzy zastanawiają się, o co w tym chodzi i dlaczego tak się mówi. To łatwo wytłumaczyć. Po prostu jedna nazwa a dwa różne produkty. Tak właśnie się zdarza. Każdy producent ma własny pomysł na przygotowanie tego suplementu. Jeden proponuje magnez w wysokiej dawce, drugi w nieco mniejszej, ale z domieszką jakiegoś dodatku – witaminy.

Magnez magnezowi nie jest równy, bo dzisiejsze magnezy różnią się także pod innym względem. To, co je różni to przyswajalność magnezu. Nie zawsze połykana kapsułka ma jakiekolwiek działanie na organizm. Czasem się w nim pojawia i znika, póki zacznie zadziałać. Wówczas tak naprawdę stosowanie magnezu nie ma najmniejszego sensu i szkoda pieniędzy. Dlatego wybierając magnez, powinno się zwrócić uwagę na składniki, które znajdują się w danym produkcie.

W ofercie niejednej apteki można znaleźć lepsze i gorsze produkty zawierające różną dawkę magnezu. Wybór jest naprawdę bardzo duży i nie należy go bagatelizować, bo po co stosować kapsułki, które nie mają żadnego pozytywnego działania. Niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy, ale to prawda. Należy wobec tego sprawdzić, jaka dawka jest potrzebna, a następnie zaglądając do składu ocenić, czy magnez ten jest dobry, czy nie i w jakiej ilości trzeba go stosować. Druga sprawa to pozostałe składniki. Warto, aby w wybranym produkcie był składnik – mleczan magnezu lub węglan magnezu.

Dodatkowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie https://www.magneb6.pl/wchlanialnosc%20magnezu/sole-magnezu-i-ich-przyswajalnosc .

Comments are closed.

Search
Advertisement
Przedział cenowy
 • Dieta, czyli pomoc w otyłości

  Niestety w naszym społeczeństwie coraz większa ilość osób zaczyna borykać się z problemami związanymi z otyłością, dzieci cierpią na nadwagę, skala problemu zaczyna być przerażająca. Koniecznością staje się pewna odpowiednia reakcja na zaistniały problem …Read More »
 • Zdrowie psychiczne i społeczne

  Wszyscy znamy pojęcie zdrowia. Mówi się, ze zdrowy ten kto nie choruje. Jest to dosyć banalne określenie ale nie wszyscy wiemy ze zdrowie nie opiera się tylko na braku choroby czy pozbyciu się jej. …Read More »
 • Nowoczesna medycyna, czyli zmiany w tym obrębie

  Nowoczesność oddziałuje na wiele czynników z jakimi obecnie mamy do czynienia, medycyna staje się elementem który pozwala na bardzo specjalistyczne zastosowanie pewnych rozwiązań jakie pojawiają się w świecie. Medycyna obecnie pozwala na zwalczanie czy …Read More »
 • Nietrzymanie moczu u kobiet

  Nietrzymanie moczu to ciągle wstydliwy problem. Znacznie częściej dotyka on kobiet niż mężczyzn, a przyczyną takiego stanu rzeczy jest osłabienie mięśni dna macicy spowodowane przebytym porodem lub menopauzą. Chociaż przypadłość ta dotyka wielu pań, …Read More »
Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031