Występowanie kleszczy u psów

13Występowanie kleszczy u psów jest stosunkowo częste. Oczywiście bardzo niebezpieczne jest, jeżeli kleszcz wbije się psu, który mieszka razem ze swoim właścicielem w jego domu. Posiada on bowiem stały kontakt z domownikami, a zwłaszcza z dziećmi, które bardzo nieostrożnie potrafią bawić się z psem. Jednak równie niebezpieczne są kleszcze u psów przebywających stale na dworze.

Kleszcz przebywający w otoczeniu psa, który jeszcze nie wbił się w jego skórę również może przejść na człowieka, a jego wbicie się w psią skórę oznacza zainfekowanie psa boreliozą. Jedynym sposobem na uratowanie psa, któremu już wbił się kleszcz przed boreliozą jest jego spokojne i skuteczne wyjęcie. Dlatego różne poradniki ukazujące sposoby wyjmowania kleszcza psu są rozdawane w wielu placówkach weterynaryjnych.

Bardzo ważne jest, aby wszyscy właściciele psów zwłaszcza tych, które żyją w okolicach drzew dobrze wiedzieli, jak usunąć kleszcza psu (frontlinecombo.pl/Pages/Kleszcze.aspx). Na szczęście wiedza na ten temat jest już dość powszechna, choć nadal niektóre osoby podczas wyjmowania kleszcza popełniają bardzo proste błędy doprowadzające do tego, że pies zostaje zainfekowany. Najważniejsze jest, aby kleszcz podczas jego wyjmowania nie został złamany ani dociśnięty do skóry, ponieważ w takim momencie zwykle dochodzi do zainfekowania psa.

Jeżeli właściciel ma jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego czy jego pies nie został zainfekowany, to powinien od razu zaaplikować mu pierwszą dawkę leków na boreliozę. One nie zaszkodzą psu, mogą jedynie nieco go osłabić, a zahamują rozwój ewentualnej choroby.

Comments are closed.

Search
Advertisement


Przedział cenowy
 • Dobrej jakości szampon nawilżający

  Szampony do włosów są oczywiście bardzo powszechnie stosowane, dlatego ich używanie jest bardzo popularne, a produkcja wyjątkowo opłacalna. Jednak trzeba przyznać, że nie wszystkie szampony posiadają odpowiednią jakość. Niektóre z nich mogą wysuszać skórę …Read More »
 • Reklamy usług internetowych

  Reklamy usług internetowych dostępne są w różnego rodzaju miejscach. Oczywiście najbardziej odpowiednim miejscem dla takich ofert jest sam internet, ale są one zamieszczane także w gazetach codziennych i na tablicach ogłoszeń. Dostawcy usług internetowych …Read More »
 • Odpowiednie odchudzanie się pomoże ci dbać o zdrowie

  Dieta to kapitalny sposób na stracenie paru kilogramów. Niemniej jednak odchudzanie się wcale nie jest takie proste, tym bardziej, iż trzeba to robić z głową. Jeśli zależy ci na swoim zdrowiu to musisz odchudzać …Read More »
 • Wątroba – o tym nie można zapominać

  Zdarza się, że w pogoni codziennych obowiązków nasze zdrowie schodzi na dalszy plan. Niestety, takie zaniedbania mogą okazać się brzemienne w negatywne skutki, a walka z nimi niekiedy bywa naprawdę ciężka. Jednym z najważniejszych …Read More »


Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728