Występowanie kleszczy u psów

13Występowanie kleszczy u psów jest stosunkowo częste. Oczywiście bardzo niebezpieczne jest, jeżeli kleszcz wbije się psu, który mieszka razem ze swoim właścicielem w jego domu. Posiada on bowiem stały kontakt z domownikami, a zwłaszcza z dziećmi, które bardzo nieostrożnie potrafią bawić się z psem. Jednak równie niebezpieczne są kleszcze u psów przebywających stale na dworze.

Kleszcz przebywający w otoczeniu psa, który jeszcze nie wbił się w jego skórę również może przejść na człowieka, a jego wbicie się w psią skórę oznacza zainfekowanie psa boreliozą. Jedynym sposobem na uratowanie psa, któremu już wbił się kleszcz przed boreliozą jest jego spokojne i skuteczne wyjęcie. Dlatego różne poradniki ukazujące sposoby wyjmowania kleszcza psu są rozdawane w wielu placówkach weterynaryjnych.

Bardzo ważne jest, aby wszyscy właściciele psów zwłaszcza tych, które żyją w okolicach drzew dobrze wiedzieli, jak usunąć kleszcza psu (frontlinecombo.pl/Pages/Kleszcze.aspx). Na szczęście wiedza na ten temat jest już dość powszechna, choć nadal niektóre osoby podczas wyjmowania kleszcza popełniają bardzo proste błędy doprowadzające do tego, że pies zostaje zainfekowany. Najważniejsze jest, aby kleszcz podczas jego wyjmowania nie został złamany ani dociśnięty do skóry, ponieważ w takim momencie zwykle dochodzi do zainfekowania psa.

Jeżeli właściciel ma jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego czy jego pies nie został zainfekowany, to powinien od razu zaaplikować mu pierwszą dawkę leków na boreliozę. One nie zaszkodzą psu, mogą jedynie nieco go osłabić, a zahamują rozwój ewentualnej choroby.

Comments are closed.

Search
Advertisement


Przedział cenowy
 • Występowanie łysienia w młodym wieku

  Młode osoby bardzo często muszą radzić sobie z wypadaniem włosów. Nikogo już nie dziwi fakt, że włosy mogą wypadać nawet w młodym wieku, jednak nie wszyscy są w stanie przyjąć, iż u osób w …Read More »
 • Nietrzymanie moczu u kobiet

  Nietrzymanie moczu to ciągle wstydliwy problem. Znacznie częściej dotyka on kobiet niż mężczyzn, a przyczyną takiego stanu rzeczy jest osłabienie mięśni dna macicy spowodowane przebytym porodem lub menopauzą. Chociaż przypadłość ta dotyka wielu pań, …Read More »
 • Dbałość o zdrowie, czynnikiem najważniejszym

  Nowoczesność pokazuje nam jak wiele elementów naszego życia uległo zmianie, nowoczesny świat doskonale radzi sobie z czynnikami w pewien sposób działającymi na nasze życie, zmiany, czy podejście do zdrowia. Jakość naszego życia ulega znacznej …Read More »
 • Dieta dla chłopców czyli jak przytyć.

  Chłopcy w wieku dorastania, zwłaszcza ci o smukłej budowie we własnych aspiracjach zawsze mają przybranie nieco wagi. Jest to trudne zwłaszcza dla tych, którzy są amatorskimi sportowcami lub dzień spędzają w dosyć ruchliwy sposób. …Read More »


Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31