Występowanie kleszczy u psów

13Występowanie kleszczy u psów jest stosunkowo częste. Oczywiście bardzo niebezpieczne jest, jeżeli kleszcz wbije się psu, który mieszka razem ze swoim właścicielem w jego domu. Posiada on bowiem stały kontakt z domownikami, a zwłaszcza z dziećmi, które bardzo nieostrożnie potrafią bawić się z psem. Jednak równie niebezpieczne są kleszcze u psów przebywających stale na dworze.

Kleszcz przebywający w otoczeniu psa, który jeszcze nie wbił się w jego skórę również może przejść na człowieka, a jego wbicie się w psią skórę oznacza zainfekowanie psa boreliozą. Jedynym sposobem na uratowanie psa, któremu już wbił się kleszcz przed boreliozą jest jego spokojne i skuteczne wyjęcie. Dlatego różne poradniki ukazujące sposoby wyjmowania kleszcza psu są rozdawane w wielu placówkach weterynaryjnych.

Bardzo ważne jest, aby wszyscy właściciele psów zwłaszcza tych, które żyją w okolicach drzew dobrze wiedzieli, jak usunąć kleszcza psu (frontlinecombo.pl/Pages/Kleszcze.aspx). Na szczęście wiedza na ten temat jest już dość powszechna, choć nadal niektóre osoby podczas wyjmowania kleszcza popełniają bardzo proste błędy doprowadzające do tego, że pies zostaje zainfekowany. Najważniejsze jest, aby kleszcz podczas jego wyjmowania nie został złamany ani dociśnięty do skóry, ponieważ w takim momencie zwykle dochodzi do zainfekowania psa.

Jeżeli właściciel ma jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego czy jego pies nie został zainfekowany, to powinien od razu zaaplikować mu pierwszą dawkę leków na boreliozę. One nie zaszkodzą psu, mogą jedynie nieco go osłabić, a zahamują rozwój ewentualnej choroby.

Comments are closed.

Search
Advertisement


Przedział cenowy
 • Odchudzanie czyli otyłość pod kontrolą

  Nowoczesność pokazuje nam jak wiele osób w naszym kraju zaczyna mieć bardzo poważne problemy związane z niewłaściwą masą ciała. Niestety nasze dzieci także zaczynają tyć na potęgę, niezdrowe jedzenie, bardzo szeroko widoczne minimalizowanie aktywności …Read More »
 • Często występujące alergie

  W obecnych czasach wiele osób choruje na alergie. Są to zarówno alergie skórne, jak i pokarmowe oraz alergie powodujące występowanie kataru alergicznego czy problemów z oddychaniem. Dlatego bardzo często zdarza się, że osoba chorująca …Read More »
 • Zmieniające się podejście społeczne

  Nowoczesny świat obecnie znacznie chętniej i częściej wykorzystuje możliwości jakie niesie nam zmieniający się świat, medycyna staje się czynnikiem bardzo szybko i efektywnie działającym na naszym rynku. Koniecznością w dzisiejszym świecie staje się dość …Read More »
 • Zmiany w społecznym przekonaniu

  Nowoczesny świat pokazuje nam jak wiele zmienia się w naszym świecie, jak wiele możliwości znajdują dość ciekawe odpowiedzi w zastosowaniu. Zdrowie staje się czynnikiem bardzo ważnym obecnie dbałość o pewne przestrzeganie norm, ale także …Read More »


Maj 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031